De digitale vraagbaak voor het wiskundeonderwijs

home |  vandaag |  gisteren |  bijzonder |  prikbord |  gastenboek |  wie is wie? |  contact

HOME

samengevat
vragen bekijken
een vraag stellen
hulpjes
zoeken
FAQ's
links
twitter
boeken
help

inloggen

colofon

  \require{AMSmath} Printen

Re: Grafische rekenmachine

 Dit is een reactie op vraag 68363 
Ik laat mijn leerlingen altijd netjes noteren hoe zij hun GR gebruiken in een opgave. Echter de vensterinstellingen vergeten ze toch nog wel eens.
Zijn die vensterinstellingen eigenlijk wel noodzakelijk op het eindexamen? Dat wordt mij niet duidelijk uit het correctievoorschrift.
Alvast bedankt.

Marije
Docent - dinsdag 14 april 2015

Antwoord

Bij de vakspecifieke regels staat: 'De algemene regel 3.6 geldt ook bij de vragen waarbij de kandidaten de Grafische rekenmachine (GR) gebruiken. Bij de betreffende vragen doen de kandidaten er verslag van hoe zij de GR gebruiken.'

De algemene regel: '3.6 indien in een antwoord een gevraagde verklaring of uitleg of afleiding of berekening ontbreekt dan wel foutief is, worden 0 scorepunten toegekend, tenzij in het beoordelingsmodel anders is aangegeven'

De vensterinstellingen aangeven lijkt me wel een goed plan, maar als een leerling verder goed beschrijft wat ie doet dan valt er zonder de juiste vensterinstellingen weinig af te lezen en zeker niet het goede antwoord. In dat geval zou ik wel het volledig aantal punten toekennen.

Soms volgen de vensterinstelling vrij direct uit de vraagstelling, bijvoorbeeld als een grafiek gegeven is. In zo'n geval zou ik 't ook niet zo bezwaarlijk vinden als een leerling vensterinstellingn niet zou vermelden.

Gewoon gezond verstand gebruiken.

Wie is wie?
Vragen naar aanleiding van dit antwoord? Klik rechts..!
dinsdag 14 april 2015



klein |  normaal |  groot

home |  vandaag |  bijzonder |  twitter |  gastenboek |  wie is wie? |  colofon

©2001-2020 WisFaq - versie IIb